Trobla Velike Lašče | Napis

cistilna-akcija-marec-2022.jpg

Čistilna akcija ob dnevu Zemlje na območju naše občine

Občina Velike Lašče že tradicionalno organizira pomladno čistilno akcijo. V ta namen vabimo društva, krajevne odbore in ostale posameznike, da se pridružijo tudi letošnji čistilni akciji, ki bo na območju naše občine potekala 9. aprila 2022 s pričetkom ob 8. uri.

Namen je čiščenje razpršenih odpadkov na javnih površinah, ob cestah, kulturnih in sprehajalnih poteh ter naseljih.

Vrečke in rokavice bodo na razpolago v vseh gasilskih domovih po občini. Po predhodnem dogovoru jih lahko v poslovnem času prevzamete tudi na občini Velike Lašče.

Odpadke ob zbiranju ločujemo:

  • črne vreče za zbiranje mešanih komunalnih odpadkov (plenice, sanitarni izdelki, čevlji, neuporaben tekstil …),
  • zelene vreče za zbiranje embalaže (plastenke, pločevinke, tetrapak, folija, vrečke PVC …),
  • rdeče vreče za zbiranje steklene embalaže (kozarci, steklenice …),
  • modre vreče za zbiranje nevarnih odpadkov (baterije, akumulatorji, barve in laki, zdravila, pesticidi).

Vreče z odpadki se po posameznih barvah ločeno zbirajo na mestih ekoloških otokov po naseljih ter pri gasilnih domovih po občini. Ločeno zbrane odpadke lahko pripeljete tudi v zbirni center na Turjaku.

Po koncu čistilne akcije bo ob 12. uri z navedenih lokacij organiziran odvoz zbranih odpadkov čistilne akcije v zbirni center Turjak. Zaradi lažje organizacije odvoza vas prosimo, da točne lokacije zbranih odpadkov v soboto najkasneje do 12. ure sporočite na številko Režijskega obrata 041 332 357.

Vabljeni, da skupaj očistimo Velikolaško pokrajino.

 

Pin It
 

Kontaktni obrazec

Pišite nam

Prosimo, zaupajte nam pravi e-naslov, da vam bomo lahko odgovorili.

Občina Velike Lašče

Več o nas

"Ni potrebno, da je to vaš rodni kraj; dovolj je, da ste le nekaj let vdihavali ta zrak. Lašč ne pozabite nikoli! Pravi Laščan pa naj gre kamorkoli, čisto vseeno je: Amerika, Sibirija, Dunaj ali Beograd. Vsa tista čudežna okolica gre z njim."

(Ivan Pucelj)
 
Levstikov trg 1, 1315 Velike Lašče
 

Pokličite nas

+386 1 7810 370

 

Sledite nam na socialnih omrežjih